Türk erkeği kıro ve cahil mi?

Tiyatro sanatçısı Ali Poyrazoğlu yeni oyunu ‘Tamamla Bizi Ey Aşk’la ilgili Posta gazetesinden Behzat Uygur’aröportaj verdi.

“Tamamla Bizi Ey Aşk” adlı tiyatro oyunuyla tiyatroseverlerle bir araya gelmeye devam eden Ali Poyrazoğlu, sahnede maço bir kartakteri canlandırıyor. Behzat Uygur’un sorularını yanıtlayan Poyraoğlu, “Türk erkeklerinin en itici 3 özelliğinin kırolukları, maçolukları ve tehlikeli cehaletleri” olduğunu söyledi. Poyraoğlu, “Her şeyi bildiklerini sanıyorlar, hiçbir şey bilmiyorlar” diye konuştu.

Yorum Ekle
2 Cevap(lar)

Türk Erkeği diye genelleme yapmak olmaz bence bazı Türk erkeklerinin böyle olduğu bir gerçek.

üzerinde 24 Aralık 2017 cevapladı.
Yorum Ekle

İfadenin başında ki “Türk” sıfatı zaten başlı başına bir fiyasko. Öğrenemediler gitti , ırk genellemesinin ne anlam taşıdığını. Arkadaşim diyelim ki ; Türküm ve dört dörtlük bir erkeğim . Benim ne suçum var. Neden beni diğerleriyle aynı kefeye katıyorsun. Uzun lafın kısası ; Bir şeyi eleştireceksen ; Irk , mezhep , vb ifadeler kullanmayacaksın. Ben bu genellemeye katılmıyorum. Hatta kınıyorum kendisini.

üzerinde 23 Mayıs 2018 cevapladı.
Yorum Ekle

Cevabın

Bu cevabı göndererek, kullanım koşulları ve gizlilik kurallarını kabul etmiş olursunuz privacy policy and terms of service.